• BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Most Disturbing Feeling

    ★★

  • Charm

    ★★★★

  • Grand Gestures

  • Dama de Noche

    ★★

  • Pillar

    ★½

  • Beyond Nothing

    ★★★★★

  • Living Things

    ★★½

  • Fatigued

    ★★★

  • Arise

    ★★★

  • Under the Sun

    ★★★★

  • Eye

    ★★★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Tigertail

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Life's Pedal

    ★★★★½

  • Chanting the Passion

    ★½

  • Home

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★½

  • On Vodka, Beers, and Regrets

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • To Calm the Pig Inside

    ★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★★

  • Write About Love

    ★★½

  • Sunod

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★

  • Jepoy

    ★★★★½

  • Aswang

    ★★★½

  • Lucid

    ★★★

  • Metamorphosis

    ★★★★

  • The Same People

    ★★★

  • OctoGod

    ★★★★½

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★

  • Tokwifi

    ★★½

  • Excuse Me Miss, Miss, Miss

    ★★★★½

  • UnTrue

    ★★

  • The Irishman

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • The Panti Sisters

    ★★

  • Open

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Kingmaker

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Lines

    ★★★★

  • Ang Gasgas na Plaka ni Lolo Bert

    ★★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★

  • F#*@BOIS

    ★★★½

  • Edward

    ★★★½

  • Beautiful Pain

    ★★★½

  • Monsoon

    ★★

  • Serviced

    ★★★★

  • Straight Up

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Tales of the City

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Almost Love

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Slums

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★