• Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Come Play

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Inheritance

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Extraction

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Bloodshot

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Premature

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • The Predator

    ★★½

  • The Nun

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Revenge

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • The Villainess

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★