• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Loving Vincent

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Masterminds

    ★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Fastball

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

    ★★½

  • Midnight Special

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Ridiculous 6

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • The Leisure Class

  • Spectre

    ★★★½