Sort by

Chris has logged 18 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hey Bartender

Hey Bartender

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hook

Hook

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Particle Fever

Particle Fever

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Appleseed Alpha

Appleseed Alpha

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Downloaded

Downloaded

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Armstrong Lie

The Armstrong Lie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★½
Read the review Edit this entry