chris has logged 114 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blended

Blended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Week Away

A Week Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry