chris has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little

Little

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roald Dahl's Esio Trot

Roald Dahl's Esio Trot

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry