• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • A Man Named Scott

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Infinite

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

  • Chaos Walking

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★