Christopher has logged 58 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Alone

Alien: Alone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Harvest

Alien: Harvest

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Ore

Alien: Ore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Night Shift

Alien: Night Shift

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Containment

Alien: Containment

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Specimen

Alien: Specimen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Locks

Locks

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry