• The Nun

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Safari: Match Me If You Can

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Skyscraper

    ★★

  • The Most Beautiful Girl in the World

    ★★★½

  • Uncle Drew

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Being Mario Götze - Eine deutsche Fußballgeschichte

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Life of the Party

  • Anon

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Am Not an Easy Man

    ★★½

  • Truth or Dare

    ★½

  • Ghostland

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Prospect

    ★★★

  • Blockers

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Deep Blue Sea 2

    ½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Death Wish

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Searching

    ★★★½

  • Black Hole Apocalypse

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • 2036 Origin Unknown

  • The Dollmaker

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Geostorm

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • The Snowman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½