• Death Note

    ½

  • American Made

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Wish Upon

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Jungle

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Kidnap

  • In the Fade

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★½

  • Baywatch

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Dear Basketball

    ★★★★

  • The Neighbor

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Lommbock

    ★★★½

  • Life

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Tiger Girl

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★½

  • Why Him?

    ★½

  • Assassin's Creed

    ★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • The Great Wall

    ★★½

  • Rocco

    ★★★★

  • Patriots Day

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Welcome to the Hartmanns

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Inferno

    ★★½

  • Split

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★

  • All I See Is You

    ★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Blair Witch

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Lights Out

    ★★½