Sort by

ChristopherLamb has logged 27 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry