Sort by

ChristopherLamb has logged 307 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantasia

Fantasia

1940
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
xXx

xXx

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Desperado

Desperado

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry