Sort by

ChristopherLamb has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big

Big

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry