• Cloud Atlas

  • Pitch Perfect

  • Silver Linings Playbook

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Snow White and the Huntsman

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

    ★★★★★

  • LOL

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • A Dangerous Method

    ★★★★★

  • Hotarubi no Mori e

  • You Are the Apple of My Eye

  • The Help

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★★

  • The Artist

  • One Day

    ★★★★★

  • Norwegian Wood

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Love & Other Drugs

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

    ★★★★

  • Easy A

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Despicable Me

  • Inception

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★★★

  • Remember Me

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

  • The Princess and the Frog

  • The Blind Side

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Up

  • Hannah Montana: The Movie

    ★★★★★

  • Adventureland

    ★★★★

  • The Reader

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • High School Musical 3: Senior Year

  • The Duchess

    ★★★★★

  • Ponyo

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★★

  • 27 Dresses

    ★★★★★

  • Atonement

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

  • Fracture

    ★★★★★

  • 5 Centimeters per Second

  • Becoming Jane

    ★★★★★

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • The Polar Express

    ★★★★★

  • The Notebook

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Speak

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Brother Bear

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★★