• Shanghai Knights

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • The Cat Returns

    ★★★★★

  • Lilo & Stitch

  • Ice Age

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★★★

  • Amélie

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Miss Congeniality

  • Shanghai Noon

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Tarzan

  • The Matrix

  • Saving Private Ryan

  • Mulan

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • Gattaca

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

  • Hercules

  • Romeo + Juliet

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Pocahontas

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • Home Alone

  • The Little Mermaid

  • Kiki's Delivery Service

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • Castle in the Sky

  • The Breakfast Club

  • Scarface

  • Mirror

  • Robin Hood

  • Rosemary's Baby

  • The Sword in the Stone

  • One Hundred and One Dalmatians

  • Sleeping Beauty

    ★★★★★

  • Vertigo

  • Gentlemen Prefer Blondes

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

  • Cinderella

  • Children of Paradise

  • Bambi

  • Pinocchio

  • Snow White and the Seven Dwarfs