• Fallen Angels

    ★★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★

  • Norwegian Wood

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Gentlemen Prefer Blondes

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Café Society

    ★★★½

  • Us and Them

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★½

  • Me Before You

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★★