• Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Cruella

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Greed

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • The Lion King

    ★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★

  • High Life

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★