Jae has logged 19 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bean

Bean

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jo Koy: Comin’ In Hot

Jo Koy: Comin’ In Hot

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hope Floats

Hope Floats

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jo Koy: Comin’ In Hot

Jo Koy: Comin’ In Hot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★½
Edit this entry  
08
Gun Shy

Gun Shy

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Housesitter

Housesitter

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
03
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Stargate

Stargate

1994
×
★★
Edit this entry