chrosTV has logged 276 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bone Man

The Bone Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Slow Machine

Slow Machine

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Falling

Falling

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Zaho Zay

Zaho Zay

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Schlingensief – A Voice That Shook the Silence

Schlingensief – A Voice That Shook the Silence

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Orphea

Orphea

2020
×
★½
Edit this entry  
24
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hopper/Welles

Hopper/Welles

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Miss Marx

Miss Marx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry