chrosTV has logged 17 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Dreams

Teenage Dreams

2020
×
Edit this entry  
17
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gigantic

Gigantic

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Land Is My Land

This Land Is My Land

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Were Rebels

Once Were Rebels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Favourites

Favourites

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Johanna Dohnal - Visionary of Feminism

Johanna Dohnal - Visionary of Feminism

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry