Chucho E. has logged 29 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ana & Bruno

Ana & Bruno

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doors Cut Down

Doors Cut Down

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taboo

Taboo

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Esteros

Esteros

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Solo

Solo

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nighthawks

Nighthawks

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man that Got Away

The Man that Got Away

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry