Chucho E. has logged 44 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arlo the Alligator Boy

Arlo the Alligator Boy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heaven

Heaven

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
El último canto del pájaro cú

El último canto del pájaro cú

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Opera

Opera

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Colette

Colette

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Other People

Other People

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Curtain Hell

Red Curtain Hell

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cindy La Regia

Cindy La Regia

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Sweet Surprise

A Sweet Surprise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christian in the Closet

Christian in the Closet

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Heaven

Heaven

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Papercut

Papercut

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Girl, Sweetvoiced

Girl, Sweetvoiced

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Vast and Curious Universe

A Vast and Curious Universe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Flickering Forest

The Flickering Forest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Untitled Tenderness Project

Untitled Tenderness Project

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sonnet 23

Sonnet 23

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The One You Never Forget

The One You Never Forget

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
SMILF

SMILF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry