Evan has logged 389 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
Read the review Edit this entry  
29
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Gamer

Gamer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anything Else

Anything Else

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Locke

Locke

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Music Never Stopped

The Music Never Stopped

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alone in the Woods: The Legend of Cambo

Alone in the Woods: The Legend of Cambo

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Snowballs

Snowballs

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is John

This Is John

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry