Ciara has logged 38 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain Blood

Captain Blood

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
1313: Cougar Cult

1313: Cougar Cult

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon A Time In China III

Once Upon A Time In China III

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon A Time In China II

Once Upon A Time In China II

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cat and Mouse

Cat and Mouse

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Butterfly & Sword

Butterfly & Sword

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killer Toon

Killer Toon

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alphaville

Alphaville

1965
×
Read the review Edit this entry  
05
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Comrades: Almost a Love Story

Comrades: Almost a Love Story

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
Read the review Edit this entry  
02
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boat People

Boat People

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jabberwocky

Jabberwocky

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stool Pigeon

The Stool Pigeon

2010
×
★½
Read the review Edit this entry