ciaran_vallely has logged 40 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mighty Celt

The Mighty Celt

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Dandy in Aspic

A Dandy in Aspic

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Targets

Targets

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The General

The General

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Samurai I: Musashi Miyamoto

Samurai I: Musashi Miyamoto

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★½
Read the review Edit this entry