• The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • After We Collided

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • The Call of the Wild

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Turning

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Black and Blue

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Almost Love

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★