• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Most Dangerous Game

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Amarração do Amor

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Bingo Hell

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★★

  • More the Merrier

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Fédro

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • There's Something About Mario

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Alvorada

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • The Vault

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★½

  • Stranded

    ½

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • A Sogra Perfeita

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Cosa sarà

    ★★★★