Robson has logged 343 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
More the Merrier

More the Merrier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Happened Tomorrow

It Happened Tomorrow

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boudu Saved from Drowning

Boudu Saved from Drowning

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Who Killed Lady Winsley?

Who Killed Lady Winsley?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pleasure Factory

Pleasure Factory

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gone

Gone

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
African Kung-Fu Nazis

African Kung-Fu Nazis

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry