cinema_made has logged 352 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Burmese Harp

The Burmese Harp

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hope

Hope

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Churuli

Churuli

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Madhumati

Madhumati

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Andha Naal

Andha Naal

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Creatures

The Creatures

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
Edit this entry  
30
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fiancés of Macdonald Bridge

The Fiancés of Macdonald Bridge

1961
×
Edit this entry  
30
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
Read the review Edit this entry