CinemaCl🎃wn has logged 150 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
We Are What We Are

We Are What We Are

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Overlord

Overlord

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry