CinemaCl🎃wn has logged 16 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoah

Shoah

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mongol: The Rise of Genghis Khan

Mongol: The Rise of Genghis Khan

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry