Cinemafan65 has logged 563 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Tron

Tron

1982
×
★★½
Edit this entry  
29
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Time of the Butterflies

In the Time of the Butterflies

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Edit this entry  
25
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barnyard

Barnyard

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry