• Scream

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★