julian has logged 22 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Conversation

The Last Conversation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry