Sort by

CinemaVariety has logged 16 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Black Sheep

Black Sheep

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
Edit this entry  
25
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★½
Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
Edit this entry  
02
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★½
Edit this entry