• The Beta Test

    ★★

  • Shapeless

  • Poser

  • Moxie

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Father

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Wendy

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Straight Up

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Easy Does It

    ★★★★

  • Clemency

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Starfish

    ★★★★★

  • High Life

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Prospect

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Blaze

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★