Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Days

Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Zappa

Zappa

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sertânia

Sertânia

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Shine Your Eyes

Shine Your Eyes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
New York New York

New York New York

2020
×
Edit this entry  
01
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
Edit this entry  
30
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
Edit this entry  
08
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry