• Dashcam

    ★★½

  • Rashmi Rocket

    ★★

  • Sanak

    ★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★

  • Shiddat

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Bhoot Police

    ★★

  • Kate

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Chehre

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Bell Bottom

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Bhuj: The Pride of India

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Shershaah

    ★★★★

  • Dial 100

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Mimi

    ★★

  • Hungama 2

    ½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Toofaan

    ★★½

  • Malik

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Ray

    ★★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★★

  • Sherni

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★½

  • Sardar Ka Grandson

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Karnan

    ★★★½

  • The Big Bull

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Pagglait

    ★★★½

  • Saina

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★★

  • Mumbai Saga

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Roohi

    ½

  • The Girl on the Train

    ★½

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★