• The Seventh Day

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • 30 Coins

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • The Investigation

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Don't Read This On a Plane

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Don't Listen

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Good Boy

  • Capone

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★

  • The Roads Not Taken

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Father

    ★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★

  • Spaceship Earth

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Dolittle

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Midway

    ★★

  • Into the Labyrinth

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Last Full Measure

    ★★

  • Somebody Up There Likes Me

    ★★★

  • We Shall Not Die Now

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★

  • The Booksellers

    ★★★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Mary

  • Lucky Day

    ★★

  • The Coldest Game

    ★★★

  • Harriet

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Synchronic

    ★★★