Sort by

León ⚡ has logged 299 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kathy Griffin: A Hell of a Story

Kathy Griffin: A Hell of a Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Session

Wild Session

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Matador

Matador

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Take Me Naked

Take Me Naked

1966
×
Read the review Edit this entry  
25
Journey Among Women

Journey Among Women

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Just a Breath Away

Just a Breath Away

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. X

Mr. X

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Buy Me a Gun

Buy Me a Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry