Sort by

León ⚡ has logged 26 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Severance

Severance

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hive

The Hive

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mujeres Infieles 2

Mujeres Infieles 2

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jim Gaffigan: Noble Ape

Jim Gaffigan: Noble Ape

2018
×
★★★
Edit this entry