• The King's Man

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Mr. Saturday Night

    ★★½

  • Antlers

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Here Out West

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★★

  • Demonic

  • Nitram

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • The Kids

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Hemingway

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Under the Volcano

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • My Name Is Gulpilil

    ★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Delicious

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Creation Stories

    ★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Fake Famous

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • Persona Non Grata

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★½

  • Dawn Raid

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★½

  • Room 2806: The Accusation

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Bye Bye Morons

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Sweat

    ★★★½