• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Dracula

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Descendants 3

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Aladdin

    ★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½