Sort by

ChandraKanth❄ has logged 462 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Johaar

Johaar

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hichki

Hichki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chandamama Kathalu

Chandamama Kathalu

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Naal

Naal

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paava Kadhaigal

Paava Kadhaigal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pranchiyettan & The Saint

Pranchiyettan & The Saint

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Darbaan

Darbaan

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
PK

PK

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Gypsy

Gypsy

2020
×
★½
Edit this entry  
01
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sudani from Nigeria

Sudani from Nigeria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Andhaghaaram

Andhaghaaram

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Middle Class Melodies

Middle Class Melodies

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ludo

Ludo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chhalaang

Chhalaang

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mookuthi Amman

Mookuthi Amman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Janda Pai Kapiraju

Janda Pai Kapiraju

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Soorarai Pottru

Soorarai Pottru

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gatham

Gatham

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Colour Photo

Colour Photo

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
V

V

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry