Christopher Kline has logged 35 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry