• Diana: The Musical

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Burn Out

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Eight for Silver

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Siren Snubbed

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Out

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Assassin 33 A.D.

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★