• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Mank

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Meander

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Time Loop

    ★½

  • Dark Stories

    ★★★

  • Hall

    ★★

  • Don't Click

    ★½

  • They're Outside

  • Playhouse

    ★½

  • Triggered

    ★★★★

  • I Am Lisa

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Sky Sharks

    ★★

  • Host

    ★★★

  • AV: The Hunt

    ★★½

  • 100% Wolf

    ★★★

  • Skull: The Mask

    ★★

  • Scoob!

    ★★★

  • A Ghost Waits

    ★★★★

  • Inheritance

    ★★

  • Zombie Scumbags

    ★★★★★

  • Four Kids and It

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★