Cl0wnB0y has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
20
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Born Free

Born Free

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fred 2: Night of the Living Fred

Fred 2: Night of the Living Fred

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
03
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He Loves Me… He Loves Me Not

He Loves Me… He Loves Me Not

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon: Giratina and the Sky Warrior

Pokémon: Giratina and the Sky Warrior

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon: The Rise of Darkrai

Pokémon: The Rise of Darkrai

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kermit's Swamp Years

Kermit's Swamp Years

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry