Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry