• Old

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Peter Rabbit

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★